Немският шампион Байерн (Мюнхен) не показа капка милост и разби Вердер (Бремен) с 6:1.

Баварците започнаха кръга на нетипичната за тях седма позиция и с три загуби в последните пет мача.

Двубоят за тях започна ужасно, като изглеждаше, че може да се стигне до поредна издънка.

В средата на първата част националът на Косово - Милот Рашица, вкара невероятен гол, след като тръгна от центъра, а завършващият му удар разстреля Нойер.

До края на първата част Байерн така и не успяваше да изравни, правейки редица пропуски. С доза късмет обаче баварците направиха пълен обрат с два гола в добавеното време на полувремето.

Вкараха Коутиньо и Левандовски, а това бе само началото на разгрома.

Вердер излезе през втората част и опита да потърси изравняване, но върху гостите от Бремен се стовари гнева на шампиона.

Коутиньо оформи хеттрика си с нови два гола, по един добавиха Левандовски и Мюлер, за да се стигне до унизителното 6:1.

Победата приближи Байерн на 4 точки от върха, но лидерът Борусия (Мьонхенгладбах) е с мач по-малко.

Друг от борещите се за титлата тимове - Борусия (Дортмунд), записа победа с 4:0 над Майнц.