Немският шампион Байерн Мюнхен се развихри и спечели дербито срещу Борусия Дортмунд с разгромното 4:0.

Баварците се намираха в тежък период, съпътстван с неубедителна игра и някои лоши резултати. Имаше и треньорска рокада, но от всички тези проблеми нямаше и помен днес.

Байерн тотално надигра съперника си, който достигна само до два удара през целия мач, при това неточни.

Но развоят на срещата не бе нещо необичайно, с оглед на последните гостувания на Борусия на "Алианц Арена" в Бундеслигата.

Загуби с 0:5, 0:6, 1:4 и 1:5 в последните четири двубоя, а днес традицията продължи.

Старт на всичко даде голвоата машина Роберт Левандовски, който с красив плонж в 17-ата минута откри резултата срещу бившия си клуб.

Байерн имаше още няколко шанса, но Борусия удържа разликата от един гол до края на полувремето.

Само секунди след началото на втората част обаче, Байерн вече водеше с два гола, а точен бе Серж Гнабри, засекъл подаване на Мюлер.

Баварците продължи изцяло да контролират случващото се на терена, а в 76-ата минута Роберт Левандовски вкара втория си гол в мача.

Той бе 17-и за него от началото на сезона, в едва 11 мача за първенство.

Снимка: АР/БТА

Крайният резултат оформи Матс Хумелс, който за пореден път в кариерата си направи феновете на баварците щастливи. Този пък обаче го стори с жълто-черния екип, вкарвайки топката в собствената си врата.

Успехът прати Байерн на третото място с 21 точки, колкото има и вторият РБ Лайпциг.

Лидер е Борусия (Мьонхенгладбах) с 22 точки, но и мач по-малко.