Байерн (Мюнхен) загуби изненадващо гостуването си на Байер (Леверкузен) с 1:3 в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата.

Баварците бяха надиграни на контраатаки и тяхната серия от 11 мача без поражение бе прекъсната. "Аспирините" нямаха победа над този съперник в последните 4 години и успехът е много значим.

И всичко това, въпреки че Байерн поведе в резултата. Това се случи в 41-та минута, когато Леон Горецка се възползва от центриране на Томас Мюлер.

През втората част домакините бяха твърде силни. В 53-та минута Леон Бейли изравни с поредното си фантастично изпълнение на пряк свободен удар.

10 минути по-късно обратът стана пълен. Защитата на Байерн проспа бърза атака и Карим Беларами бусна пас пред вратата на Кевин Фоланд, който отблизо нямаше как да сгреши.

Крайното 3:0 бе оформено от Лукас Аларио след гол, който бе подобен на втория. Този път асистенцията бе на Жулиан Брант.

Лидерът Борусия (Дортмунд) не се възползва от грешната стъпка на основния конкурент за титлата, след като завърши 1:1 при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт). Така жълто-черните водят със седем точки на върха в таблицата.