Байерн (Мюнхен) направи предпоследната крачка към своята осма поредна титла на Германия.

Баварците победиха с 2:1 Борусия (Мьонхенгладбах), като при оставащи три кръга до края, се нуждаят само от три точки, за да гарантират първото си място.

Успехът обаче не дойде никак лесно, като победният гол падна пет минути преди края на мача.

Негов автор бе Леон Горецка - човекът във форма за Байерн. Той бе забравен от отбраната на Борусия и от близка дистанция превърна центрирането на Бенжамен Павар в гол, негов трети след подновяването на Бундеслигата.

Двата тима с иразмениха по един гол през първата част, като и двете попадения паднаха след нелепи индивидуални грешки.

В 26-ата минута опитният вратар на Борусия - Ян Зомер, изненадващо подаде топката на противников играч.

Това бе младият Джошуа Зиркзее, който бе нагърбен със задачата да замести Роберт Левандовски, като успя да се справи. Без да се колебае, нидерландският талант прати топката във вратата.

Десет минути по-късно обаче Бенжамен Павар се хвърли на шпагат и ефектно засече центриране. Проблемът обаче бе, че прати топката в собствената си врата, изравнявайки резултата.

Двата тима бяха равностойни през по-голямата част от мача, имапе и периоди, в които дори гостите от Борусия доминираха.

В крайна сметка обаче голът на Леон Горецка се оказа решителен и доближи Байерн до титлата.

Баварците могат да бъдат коронясани като шампиони още след три дни, когато гостуват на борещия се за оцеляване Вердер (Бремен).