Байерн (Мюнхен) записа още един юбилеен триумф този сезон. След като наскоро баварците спечелиха за тридесети път титлата в Бундеслигата, сега те оформиха дубъла си на местно ниво с триумф и в турнира за Купата на Германия, стигайки до трофея за двадесети път. На фона на празните трибуни на легендарния "Олимпиащадион" в Берлин, футболисте на Ханзи Флик не дадоха кой знае какви шансове на Байер (Леверкузен) и победиха с 4:2.

"Аспирините" загубиха финалния сблъсък в Купата за трети път от началото на новия век и така единственият им успех в турнира си остава този от сезон 1992/1993.

Снимка: Getty Images/Guliver Photo

Два бързи удара в рамките на по-малко от 10 минути през първото полувреме пратиха Леверкузен в нокдаун. Първият бе дело на Дейвид Алаба, който реализира от пряк свободен удар в 16-ата минута, като участие в гола със залъгващо движение имаше и Роберт Левандовски.О Осем минути след това Джошуа Кимих показа хубав поглед над играта и с пас от дълбочина изведе на голова позиция Серж Гнабри, който не пропусна да удвои резултата - 2:0.

Обичайният заподозрян Левандвовски се разписа за пореден път, макар и с лека комична асистенция от страна на вратаря Лукас Храдецки. Полякът шутира повече от 25 метра, а Храдецки пропусна топката първо през ръцете си, а след като премина и между краката му, тя попадна в мрежата за 3:0 след почти час игра.

Това бе и гол №50 за Левандовски през сезона. Той е отбелязал 34 пъти в Бундеслигата, 11 пъти в Шампионската лига, и 5 пъти в турнира за Купата на Германия.

Байер все пак стигна до гол, който бе дело на Свен Бендер в 63-ата минута, Близнакът на Ларс Бендер засече с глава центриране от корнер на Керем Демирбай в 63-ата минута, за да намали до 3:1.

Левандовски с лекота мушна и още един гол - в 90-ата минута, когато получи пас от нахлуващия на скорост Иван Перишич и без особени затруднения прехвърли Храдецки за 4:1. В последната минута на продължението съдията отсъди дузпа за Леверкузен, а Кай Хаверц не сгреши от 11 метра и по този начин оформи финалното 4:2.