Байерн (Мюнхен) продължи по успешен начин похода си към защитата на трофея си от Шампионска лига.

Баварците победиха Лацио с 2:1 на собствения си "Алианц Арена", като с общ резултат от 6:2 намериха място на четвъртфиналите.

Това бе 19-ият пореден мач без загуба за Байерн в Шампионска лига, като баварците спечелиха 18 от тях. Вече две години никой не е печелил срещу немския шампион на континенталната сцена, което е сериозна заявка за защита на трофея.

Разбира се, трябва да отчетем, че срещу себе си на осминафиналите Байерн нямаше съперник от своята класа.

Общо взето получилият се общ резултат от 6:2 може да се нарече очавкан, но също така според очакванията, за 180 минути двата тима играха красив и атрактивен футбол.

Лацио трябва да бъде поздравен, че не изневери на стила си и в нито един момент не изпадна в глуха защита, като се опитваше да се надиграва срещу европейския клубен шампион.

За разлика от първия мач в Рим, днес Байерн бе и по-пестелив, като реши да свърши задачата си с минимални усилия.

Головата машина Роберт Левандовски бе човекът, който в 31-ата минута тотално уби мечтите и на най-оптимистичните италиански фенове, откривайки резултата в мача.

Стори го от дузпа, отсъдена за задържане на Муричи срещу Горецка.

В 72-ата минута Ерик Чупо-Мотинг, появил се от пейката именно на мястото на Левандовски, успя да покачи на 2:0.

Той бе изведен по чудесен начин от Алаба, като чукна топката покрай вратаря за третия си гол с екипа на Байерн.

10 минути преди края Лацио стигна до почетен и заслужен гол във вратата на баварците. Вкара го Пароло след центриране от фаул, за да направи поражението на "орлите" само с гол разлика.