Байерн (Мюнхен) официално се превърна в немския тим, вкарал най-много голове в рамките на една календарна година.

Шампионите победиха скромния Арминия (Билефелд) с 1:0, а попадението на Лирой Сане се превърна в историческо.

То бе общо 102-о за баварците през 2021-а, с което Байерн победи рекорда на Кьолн от 1977-а.

Разбира се, за всички бе ясно, че Байерн ще подобри рекорда до края на тази година, но всичко това стана факт тази вечер с гола на Лирой Сане.

Той падна 71-ата минута, като донесе изненадващо измъчената победа на Байерн с 1:0.

Този успех обаче е много ценен, защото остави Байерн на първото място преди голямото дерби срещу Борусия (Дортмунд).

Баварците имат 31 точки, с една повече от Борусия, който днес обърна Волфсбург и победи с 3:1.

Освен победата, голямата новина за Борусия бе завръщането след травма на Ерлинг Холанд, който се нуждаеше само от седем минути на терена, за да се разпише.

Той се появи в 73-ата минута, а малко по-късно оформи крайното 3:1.

Преди това Вут Вегхорст откри за Волфсбург, а Емре Джан и Донйел Мален донесоха обрата в полза на Борусия.

Снимка: АР/БТА