Байерн (Мюнхен) напълно очаквано спечели домакинството си на Шалке с 3:1 и се приближи на пет точки от лидера Борусия (Дортмунд).

Само 11 минути бяха нужни на баварците да стигнат до гол. Джефри Брума скочи, за да блокира шут на Левандовски и заби топката неспасяемо в собствената си врата.

Байерн натисна в търсене на нов гол, но противно на логиката, Шалке изравни.

18-годишният Ахмед Кутуджу се оказа сам срещу вратаря на Байерн и не сгреши.

Радостта на Шалке обаче издържа по-малко от две минути. Грешка в отбраната на "миньорите" подари топката на домакините, тя стигна до Левандовски и той отново изведе Байерн напред.

Полякът се превърна в първия играч със 100 гола на "Алианц Арена", 99 за Байерн и 1 за Борусия (Дортмунд).

До края мачът премина под контрола на баварците, а интригата бе убита в 57-ата минута, когато Серж Гнабри оформи крайното 3:1.

Успехът за Байерн дойде часове след издънката на лидера Борусия (Дортмунд) срещу Хофенхайм.

"Жълто-черните" комфортно водеха с 3 гола разлика, но в последните 15 минути до пуснаха 3 попадения и завършиха наравно 3:3.