Европейският шампион Италия завърши на трето място във втория сезон от Лигата на нациите. "Адзурите", които загубиха от Испания в полуфиналите и така фантастичната им серия от мачове без загуба бе прекъсната, се справиха с Белгия в Торино, побеждавайки "червените дяволи" с 2:1 на "Ювентус Стейдиъм".

През първото полувреме голове нямаше, като Белгия бе по-близо до попадение. Миши Батшуай стреля над вратата преди да са минали и десет минути, а петнадесет по-късно Алексис Салемакерс нацели гредата на Джанлуиджи Донарума.

След липсата на попадения през първата част, втората започна вихрено и италианците откриха още в 46-ата минута. Голмайстор бе Николо Барела, който отбеляза с прекрасно воле след изпълнение на корнер. Топката бе центрирана и избита, а играчът на Интер я намери по прекрасен начин от границата на наказателното поле, пращайки я в долния десен ъгъл на Тибо Куртоа за 1:0.

Двадесетина минути по-късно Тимоти Кастан настъпи Федерико Киеза в наказателното поле, като за нарушението бе отсъдена дузпа, от която Доменико Берарди удвои резултата. Куртоа хвана ъгъла и дори закачи топката, но не можа да я спре да влети в мрежата му за втори път в неделния следобед и съответно 2:0.

Малко преди това Батшуай бе нацелил греда за втори път в мача.

Донарума можеше да подари гол на белгийците след грешка само няколко минути след гола, когато изпусна топката, но Батшуай не я отигра достатъчно добре. След това обаче стражът изкупи вината си с няколко блестящи намеси.

Белгия не спираше да атакува и удари третата си греда в двубоя около десет минути преди неговия край, този път чрез Яник Ферейра-Караско, а в 86-ата минута стигна и до гол чрез Шарл де Кетеларе, който промуши топката между краката на Донарума след перфектен пас на резервата Кевин де Бройне - 2:1.

Финалът на турнира между Испания и Франция е по-късно днес - от 21:45 и ще бъде излъчен по БНТ 1 и БНТ 3.