Белгия записа втора поредна убедителна победа на Мондиала в Русия.

"Червените дяволи" се наложиха с 5:2 над Тунис и почти сигурно се класират за осминафиналите на турнира.

Единственият сценарий, Белгия да не продължи напред е Англия и Панама да съберат по 6 точки и да имат по-добра голова разлика от "червените дяволи", което изглежда немислимо.

С по два гола за белгийците се отчетоха Еден Азар и Ромелу Лукаку, който вече има 4 гола на Мондиала, колкото има и португалската суперзвезда Кристиано Роналдо.

Снимка: Getty images

Мачът започна вихрено, с открита игра от страна и на двата тима. Това отвори пространства за бързите белгийски футболисти и още в 5-та минута съдията отсъди дузпа.

Еден Азар бе спънат от тунизийски бранител, като при нарушението останаха сериозни съмнение дали то е в наказателното поле или извън него.

Потърпевшият Азар застана зад топката и откри резултата.

Белгийците продължиха да атакуват и 10 минути по-късно вече водеха с 2:0.

Ромелу Лукаку получи хубав пас от Дрис Мертенс и с майсторски удар в далечния ъгъл на вратаря удвои.

Шоуто на стадион "Спартак" в Москва обаче продължи, като само две минути по-късно Тунис върна едното попадение.

Капитанът Уахби Хазри центрира, а Дилан Брон намали с глава.

Мачът продължи да е изпълнен с множество бързи атаки, като и двата тима се отчетоха с няколко пропуска, като Тибо Куртоа и Фарук Бен Мустафа трябваше да се намесват решително.

Освен двата гола, Тунис получи други два тежки удара, като бранителите Дилан Брон и Сиан Бен Юсеф трябваше да напуснат принудително терена.

В заключителните секунди на първата част Тома Мюние пусна страхотен пас към Ромелу Лукаку, а нападателят на "Манчестър Юнайтед" копна покрай вратаря за 3:1.

В началото на втората част интригата в двубоя окончателно приключи.

Тоби Алдервейрелд изведе Еден Азар, а белгийският капитан преодоля вратаря на тунизийците и вкара за 4:1.

До края Белгия се забавляваше на терена, като успехът можеше да бъде още по-категоричен.

Миши Батшуай, който се бе появил на терена на мястото на Еден Азар, се отчете с три фрапантни пропуска в рамките на три минути.

Нападателят на "Борусия Дортмунд" като по чудо не успя да отбележи, а при вторият пропуск уцели напречната греда от едва няколко метра.

В последната минута Батшуай все пак успя да се разпише след центриране на Юри Тилеманс.

Това не бе всичко. В последните секунди Уахби Хазри се възползва от разсеяната белгийска отбрана и оформи крайното 5:2.

Така Белгия затвърди статута си на фаворит, записвайки две победи, с обща голова разлика от 8:2.

Единствената надежда за отбора на Тунис минава през победа на Панама над Англия утре. При всякакъв друг вариант "картагенските орли" ще трябва да стягат куфарите.