Белгийският Стандард (Лиеж) е единият от големите губещи в последния кръг от груповата фаза на Лига Европа.

В група "F" Стандард домакинстваше на Арсенал и се нуждаеше от задължителна победа, както и грешка на Айнтрахт (Франкфурт) срещу Витория (Гимараеш), за да се класира в 1/16-финалите на турнира.

Белгийците поведоха с 2:0 след голове на Бастиен в 47-ата и Амалах в 69-ата минута.

Във втори пореден мач обаче Арсенал се върна за минути в развоя, както го направи при победата с 3:1 над Уест Хям през уикенда.

"Артилеристите" вкараха два гола за три минути след 79-ата, като точни бяха Лаказет и Сака за крайното 2:2.

В другия мач Айнтрахт загуби драматично с 2:3 от Витория след обрат, но се класира като втори с девет точки. Стандард остана трети с осем и приключва участието си в Лига Европа.

В другите мачове, които се играха по това време (почернените отбори се класираха):

Група А: АПОЕЛ - Севиля 1:0; Карабах - Дюделанж 1:1

Група B: Динамо Киев - Лугано 1:1; Копенхаген - Малмьо 0:1

Група C: Хетафе - Краснодар 3:0; Базел - Трабзонспор 2:0

Група D: ЛАСК Линц - Спортинг Лисабон 3:0; ПСВ Айндховен - Розенборг 1:1

Група Е: Рен - Лацио 2:0; Клуж - Селтик 2:0