Берое и Левски завършиха наравно 1:1 в Стара Загора в едно от дербитата на 18-ия кръг в родния шампионат.

"Сините" не успяха да победят "зелените" в пети пореден мач, но прекъснаха кошмарната си серия от четири последователни поражения от този съперник.

На стадиона под Аязмото футболът не бе на кой знае на колко високо ниво - дали заради студеното време, дали заради големия залог, който носеше срещата. Резултатът е заслужен, тъй като и двата отбора не потърсиха достатъчно настървено победата. Може да се каже, че старозагорци бяха с една идея по-активни и по-близо до нея.

Без победител остана и треньорският дуел между Петър Хубчев и Димитър Димитров, които имат позитивни спомени със съперниковите отбори.

Заглавията отново обира Мартин Камбуров, който наказа Левски за пореден път, отбелязвайки в трети пореден мач срещу тях и общо за 21-и път. Това бе 227-ия му гол в българския елит.

Равенството не е достатъчно и за двата отбора - Левски остава на шест точки зад лидера Лудогорец, който е с мач по-малко, а Берое все още е извън челната шестица, макар и на точка от нея.

Първите 20 минути бяха показател колко здраво влязоха двата тима в срещата. Станахме свидетели на множество остри единоборства в ситуации 50/50, които съдията Петър Костадинов имаше затруднения да отсъди правилно.

Снимка: Ани Георгиева, Beroe.bg

Първият реален шанс за гол дойде в 24-та минута, когато след изпълнение на ъглов удар на близката греда, Иван Бандаловски изпревари Холмар Ейолфсон и стреля опасно от воле, но встрани.

Действията на терена обаче ставаха все по-приспивни, темпото спадаше и защитите се справяха с дългите пасове напред от съперниците. Големият залог наложи предпазливите действия.

Всичко обаче се промени в 44-та минута, когато сякаш неизбежното се случи. Мартин Камбуров отново наказа "сините", отбелязвайки 21-ия си гол срещу тях. Случи се след прекрасно центриране на Иван Минчев и удар с глава на нападателя.

Левски логично започна много активно втората част и вкара топката в мрежата благодарение на Найджъл Робърта, но правилно бе отсъдена засада на нападателя.

Голът все пак падна в следващата атака и по-конкретно 53-та минута. Живко Миланов центрира, Паулиньо отклони с глава, Дени Алар стреля и при добавката Робърта реализира за 1:1.

Изравнителното попадение рязко увеличи темпото на срещата и след него двата отбора се втурнаха в атака, като дори старозагорци бяха по-настъпателни в следващите минути. Камбуров и Ерол Алкан имаха шансове за гол пред себе си, които пропуснаха.

В 77-та минута Живко Миланов отправи хубав пряк свободен удар, но не успя да уцели вратата на Душан Перниш, който нямаше да има възможност да се намеси.

В последните минути Берое продължи да е по-активният отбор и създаде някакво напрежение, но защитата на Левски се справи с острите набези по фланговете.