Берое победи Славия с 4:2 в мач от последния 26-и кръг на редовния сезон в Първа лига.

Двата тима изиграха страхотен двубой в столичния квартал Овча купел, а домакините пропуснаха страхотен шанс да изпреварят Левски на четвъртата позиция в класирането.

За "белите" това бе първа загуба в първенство от 23 ноември насам. Те бяха в страхотна серия и напълно основателно продължават да мечтаят за европейска квота, но днес бяха разочаровани от Берое.

И двата тима вече си бяха осигурили място в първата шестица, като Славия ще взеле в плейофната фаза от петата позиция с актив от 45 точки, докато Берое е шести с две по-малко.

Двбуоят започна вихрено, като само за 13 минути двата тима си размениха по гол.

Първи вкараха "белите" чрез звездата си Галин Иванов, който обаче имаше и доза късмет при гола. Той пробва изстрел от малък ъгъл, който се отби от крак на бранител и мина между Душан Перниш и гредата, като в ситуацията словашкия вратар определено можеше да се намеси по-добре.

Само четири минути по-късно обаче, Стив Фуртадо центрира, а оставеният сам Алиуне Фал без проблем изравни.

При радостта след гол авторът на гола, заедно със своите цветнокожи съотборници, изразиха радостта си коленичейки, в тон с протестите срещу расовата дискриминация, обхванали САЩ и Европа.

Снимка: Bulphoto

Старозагорци започнаха да играят доста по-добре от Славия, като изпуснаха няколко добри положения, а в 35-ата минута на мача съдията отсъди дузпа в полза на гостите след нарушение на Емил Виячки.

С изпълнението се нагърби Мартин Камбуров, който безпощадно наниза своя гол №232 в елита, продължавайки да преследва рекорда на Петър Жеков.

До края на полувремето обаче Славия изравни, като това отново се случи с огромна доза шанс.

Галин Иванов опита удар от дистанция, топката рикошира в гърба на бранител и пак подлъга вратаря Перниш - 2:2.

През втората част обаче Берое затвърди предимството си и заслужено стигна до успеха.

Крум Стоянов изведе старозагорци отново напред в резултата в 53-ата минута, а 20 по-късно с втория си гол Алиуне Фал реши мача.

Втората част също не разочарова, като освен двата гола на Берое, отборите направиха и доста пропуски.