След две поредни загуби в първенството, Берое успя да победи, макар и доста трудно.

Старозагорци се измъчиха срещу последния Витоша, но все пак надделяха с минималното 1:0.

Успехът дойде 6 минути преди края на двубоя, а големият герой бе швейцарецът с хърватски корени Зоран Йосипович.

Той се бе появил 20 минути по-рано на терена с една единствена цел, която успя да постигне. Йосипович бе на точното място след центриране от фаул, за да прати топката във вратата.

Така той вкара четвъртия си гол през сезона, а Берое най-сетне успя да победи Витоша в Стара Загора.

При предишните две срещи помежду им под Аязмото, Витоша постигна един успех, а другият мач завърши наравно.

И днес бистричани бяха близо до сензация, но най-вече заради многото пропуски на противника.

Берое създаваше положение след положение, но не успяваше да вкара.

Вратарят Християн Василев бе блестящ на вратата, веднъж гредата спря Камбуров, а на няколко пъти играчите в зелено не уцелваха вратата.

Витоша от своя страна имаше два страхотни шанса в началото на мача, но Атанас Кабов ги пропиля.

Така Берое грабна първи точки от месец насам и събра 15, заемайки петото място в класирането.

Витоша продължава да е последен с едва 3 точки от 9 кръга.