Берое победи Черно море с 2:0 като домакин в мач от плейофната фаза на Първа лига.

Успехът бе първи за старозагорци от почти два месеца насам. Последният случай, в който Берое си тръгна с трите точки бе на 21 февруари, след което последваха 4 загуби и 2 равенства.

Този резултат съвсем заплете битката за четвъртата позиция, която може и да даде шанс за участие в Европа, стига ЦСКА да грабне Купата на България.

В тази битка Берое и Ботев имат по 47 точки, а Черно море 2 по-малко.

Днешният мач бе изпъстрен с множество интересни голови ситуации, но Берое бе по-концентрираният тим и успя да победи.

Голяма заслуга имаше и вратарят Душан Перниш, който с чудесните си изяви на няколко пъти отчая нападателите на гостите.

Резултатът бе открит в 6-ата минута, когато Педро Еуженио вкара страхотен пряк свободен удар.

Берое успя да удвои чрез Иван Бандаловски, който вкара с глава в 28-ата минута.

Междувременно двата тима направиха и по няколко пропуска, най-чистият от тях се откри пред Жоржиньо от Черно море.

Втората част започна далеч по-спокойно, но след час игра Александър Василев от състава на домакините бе изгонен.

Това отвори мача и отново започнаха да се редят положение след положение.

Черно море трябва да съжалява, че не намали резултата и в крайна сметка записа поражение.