След пет поредни загуби като гост в Първа лига, Берое победи Дунав с 3:0 в Русе в неделна среща от 17-ия кръг.

Старозагорци за последно бяха били далеч от дома на 10 октомври, когато нанесоха единствената домакинска загуба на Левски на Герена.

Днес точни за Берое през второто полувреме бяха Мартин Камбуров и Ибрахима Конте на два пъти, а загубата е трета поредна за намиращия се във финансова криза Дунав на собствения му стадион.

Първото полувреме в Русе бе скучновато, като двата отбора показаха защо се намират в слаба форма - безброй грешни подавания и превес на единоборствата спрямо градивните действия.

През втората част обаче Берое показа по-добрата си класа. В 57-та минута Мартин Камбуров, който изпусна дузпа в миналия кръг срещу Арда, вкара поредния си гол в елита на България след извеждащ пас на Александър Цветков. Останаха съмнения за игра с ръка на бившия халф на Черно море, но съдията бе на добра позиция и не отсъди нищо.

Секунди по-късно Камбуров имаше нов шанс, след като отправи хубав пряк свободен удар, който бе спасен по прекрасен начин от Благой Макенджиев.

Вторият гол за Берое падна в 78-та минута. Лошо излизане на стража на домакините позволи на Рубен Бригидо да центрира пред опразнената врата. Там Камбуров скочи за високата топка, но тя се оказа в Ибрахима Конте. От лесна позиция африканецът отбеляза.

Класиката бе оформена в 88-та минута, когато отново Конте се разписа, след като се озова сам срещу вратаря. Асистенцията бе на Александър Василев.

Така Берое вече има 24 точки и се изкачва на седмата позиция, като задминава Славия. Дунав остава на 11-о място с 16 точки.