Берое и ЦСКА завършиха наравно 1:1 под Аязмото в среща от 13-ия кръг на Първа лига.

Двубоят бе напрегнат, със голям залог и представянето на двата отбора предразположи към резултата, който бе заслужен.

Тимовете си разделиха по едно силно полувреме, въпреки че двата гола паднаха още през първата част. Берое игра по-активно в нея, а през втората ЦСКА поизравни играта и изпусна дузпа чрез Мауридес.

Така "червените" остават на две точки зад лидера Левски и се изравниха с Лудогорец, който е с мач по-малко. Берое остава четвърти, на пет точки зад ЦСКА.

Снимка: Beroe.bg

Срещата изобилстваше от нарушения, като двата тима почти ги закръглиха на 50. Повечето от фауловете бяха назначителни, но накъсваха играта, въпреки високото темпо.

Пъървият много добър шанс бе за Берое. В осмата минута Мартин Камбуров изведе перфектно Вандерсон, който се озова сам срещу вратаря, но стреля в тялото му.

Домакините продължиха да са по-активния отбор в атака и в 22-а минута Мартин Райнов пробва удар поземя, който мина встрани. ЦСКА отвърна с удар на Жоржиньо, който бе в обсега на Душан Перниш.

Снимка: Bulphoto

В 27-а минута обаче ЦСКА поведе. Кирил Десподов изведе Тиаго и оследният се оказа сам срещу вратаря, за да го преодолее лесно. Останаха съмнения дали Десподов не игра с ръка при поемането на топката.

Берое обаче заслужено изравни по изпитана рецепта в 36-а минута. Иван Минчев центрира от фаул и Мартин Камбуров засече перфектно с глава, за да не остави шанс на Черниаускас - 1:1.

Последва спасяване на Перниш на другата врата след удар по земя на Секулич, който се възползва от пас на Жоржиньо.

В 53-а минута ЦСКА получи дузпа, след като Иван Бандаловски препъна Жоржиньо на висока скорост. Гостите имаха претенции за директен червен картон. Туко що влезлият Мауридес застана зад топката и стреля изключително слабо в ръцете на Перниш.

Мачът продължи да е много двуостър и с куп единоборства, а следващият голям пропуск бе за Берое в 80-та минута. Черниаускас спаси опасен удар на Цветков.

В 88-а минута Мауридес имаше нов шанс да донесе победата за своите, но стреля много високо от близка дистанция след удар с воле.