ЦСКА постигна много важна победа с 1:0 при гостуването си на Берое в среща от плейофите на първата шестица в Първа лига.

Така "червените" се доближиха само на точка зад шампиона Лудогорец два кръга преди края и битката за титлата се възобнови. Това стана възможно след равенството на разградчани срещу Левски по-рано през деня.

ЦСКА изигра сравнително силен мач в Стара Загора, но може и да благодари на вратаря си Витаускас Черниаускас, който направи половин дузина важни намеси. Голът за победителите падна рано, но домакините така и не успяха да изравнят.

Днешните резултати отдават огромно значение на предстоящия мач между Левски и ЦСКА в сряда на стадион "Васил Левски". В същия ден Лудогорец ще търси успех при гостуването си на Ботев (Пловдив).

Първата добра ситуация бе пред ЦСКА в деветата минута, когато Душан Перниш спаси силен удар на Евандро. До него се стигна след груба грешка на Иван Бандаловски.

В 16-та минута "червените" вкараха гола, който се оказа безценен. Жоржиньо подаде на непокрития Тиаго, който с прецизен удар по земя не остави шанс на стража на "зелените".

Берое отвърна с удар на Румен Бригидо, който бе спасен от Черниаускас. Това бе една от много важни намеси на литовския страж в хода на мача.

До края на полувремето Жоржиньо и Валентин Антов отправиха опасни удари, които минаха над вратата. В края му Али Соус стреля по земя, но встрани. На другата врата удари на Бандаловски и Василев бяха спасен от Черниаускас.

Втората част бе почти изцяло за Берое, но първата добра ситуация се откри пред "червените". Евандро проби между четирима съперници и се сблъска с Алкан, който успя да изчисти.

В 70-та минута за пореден път Черниаускас се намеси страхотно, този път след удар на Василев, който рикошира в тялото на Бикел.

В 75-та минута удар на резервата Иман Минчев мина опасно над вратата, а пет минути преди края Камбуров бе близо да изравни. Отново обаче домакините нямаха късмет.

В края стражът на гостите направи последното ключово спасяване след нов шут на Александър Василев. Така беройци остават четвърти с актив от 54 точки - с три повече от петия Черно море.