Гарет Бейл отговори на критиките на Зинедин Зидан с отлично представяне за Реал срещу Арсенал (2:2) в предсезонна контрола в САЩ.

Уелсецът, който е нарочен за гонене, остана резерва и гледа прав първото полувреме, като демонстративно не седна на скамейката до съотборниците си.

През това време на терена Арсенал поведе с 2:0 с голове на Александър Лаказет и Пиер Емерик Обамеянг, а още в 8-ата минута Начо бе изгонен за два жълти картона.

В последните секунди на полувремето Сократис от Арсенал също получи червен картон - нетипично за контрола. Мачът бе част от Купата на шампионите - летен елитен турнир, но все пак...

Бейл и Марко Асенсио се появиха на терена след почивката и обърнаха мача. Уелсецът намали, а испанският национал изравни, преди да напусне терена с травма в коляното, която може и да е тежка.

Гарет изчисти и от голлинията удар на играч на Арсенал в края, с което спаси Реал от загуба.

По регламента на турнира, имаше дузпи след равенството. Бейл изпусна, но Мадрид спечели.

"Той игра добре днес, но това не променя ситуацията - обяви Зидан. - Чакаме развитие около негов трансфер." Разбира се, говори за уелския ас, с когото са в ледени отношения.

В същото време надежда №1 да отърве Реал от Гарет - китайският Сунин, се е отказал от играча заради огромната му заплата. Така Мадрид чака други оферти, но при изискванията на Бейл, може да се окаже, че такива няма...