Манчестър Сити разпиля Брюж като гост в мач от група А на Шампионската лига - 5:1.

Първенецът на Англия не остави никакво съмнение в превъзходството си, като можеше да вкара поне още толкова голове във вратата на един отбор, който оставяше отлични впечатления дотук в турнира. Белгийският шампион отново опита съпротива, подкрепян от фанатичната си публика, но срещна супер класата на Сити.

Единствената изненада бе, че отне цели 30 минути на гостите да открият. Те доминираха тотално от първия сигнал, но чак след половин час Жоао Кансело откри. Още до края на първото полувреме Риад Марез от дузпа удвои, а след почивката вкараха Кайл Уокър и резервата Коул Палмър.

И за двамата това са дебютни голове в Шампионската лига, но разликата е, че Уокър има огромен опит и е на 31 години, а Коул е на 19...

Сити не спря да натиска до края, а при смяната на аса Кевин де Бройне местната публика стана на крака и аплодира най-добрия играч на Белгия.

В последните десетина минути Брюж се вдигна да спасява честта си, а гол на национала и лидер на тима Ханс Ванекен изглеждаше, че донякъде ще я спаси... Но Марез се намеси отново и завърши безапелационно за 1:5 в 86-ата минута.

На този стадион не се играе никак лесно, като единственият тим, който бе вкарвал пет пъти тук в Шампионската лига бе ПСЖ (0:5 преди 2 години), който, куриозно, е в същата група.

За Сити пък това е втори случай, в който успява да реализира впечатляващите 5 попадения навън в турнира. Предишният бе преди 5 години на терена на Стяуа (1:5).

В групата английският тим има 7 точки, белгийците и ПСЖ са с по 4, но френският състав има мач по-малко (по-късно срещу РБ Лайпциг у дома). Германският вицешампион е последен с 0 т. от два двубоя.

Голямо зрелище за едно полувреме гледахме в Истанбул, където португалският Спортинг победи местния Бешикташ с 4:1. Цели четири гола дойдоха преди почивката, а - уникално - корнери доведоха и до четирите.

Капитанът на гостите Себастиан Коатес откри в 15-ата минута с глава след ъглов удари отклонена топка от съотборник. Канадецът Кайл Ларин изравни в 24-ата също с глава, на задната греда след корнер.

Пак Коатес вкара по идентичен начин в 27-ата имнута и отново уругвайският защитник се извиси в 44-ата, за да нанесе нов потенциално голов удар, спрян с ръка от бранител на Бешикташ. Нямаше хеттрик за Коатес, но от дузпата Пабло Сарабия реализира за 1:3.

В края Паулиньо довърши турците на контраатака и шампионите на Португалия записаха първи точки в турнира, след като стартираха с две поражения.

В група С Аякс и Борусия (Дортмунд) имат по 6 точки преди късния мач помежду им в Амстердам, Спортинг е с 3, а турският тим е с 0.