Лудогорец завърши европейското си участие с нулево равенство срещу датския Мидтиланд.

По този начин разградчани останаха на последното място в своята група в Лига Европа със само две точки, спечелени при две ремита срещу днешния си съперник.

Със сигурност разочароваща кампания за родния шампион, който бе надигран от своите противници във всичките шест мача и затвърди мнението, че в последните два сезона е доста далеч от средното европейско ниво.

Спечелените две точки и трите вкарани гола едва ли задоволяват ръководството на тима, което всеки сезон заявява далеч по-високи цели.

И докато мачът за Лудогорец бе само за чест, то Мидтиланд се нуждаеше от победа, която да го прати напред в турнира.

Датчаните обаче не я постигнаха, а ремито 1:1, което Брага и Цървена Звезда направиха в другия мач от групата означаваше, че Мидтиланд остава на третото място и ще продължи участието си в Лигата на конференциите напролет.

Иначе днешният двубой не бе сред най-атрактивните, като гостите заслужаваха повече победата, защото има повечето чисти положения, но вратарят Серджио Падт ги спря. Видео от мача вижте на MAXSport.live.

Снимка: БТА

Гостите от Дания започнаха много активно двубоя, като в първите няколко минути пропиляха няколко шанса, а и вратарят Падт трявбаше да се намесва решително.

В 13-ата минута имаше и много спорно положение пред вратата на разградчани, при което Сисиньо очевидно ритна нахлуващия в наказателното поле Исаксен, но реферът нито отсъди дузпа, а имаше всички основания да направи това. Съдията дори не се допита до ВАР.

Постепенно Лудогорец изравни игровото съотношение, а най-добрият шанс за родния шанмпион се откри пред Кирил Десподов, който стреля от малък ъгъл, но датският вратар спаси.

Втората част започна равностойно, а интересните моменти и пред двете врати лиспваха, докато постепенно гостите не започнаха да атакуват по-често, все пак гонеха задължителен успех.

Това доведе до няколко чудесни шанса за Мидтиланд, като на два пъти Серджио Падт отчая гостите с феноменални намеси, а Сетфан Баджи от Лудогорец можеше да си вкара един от най-нелепите автоголове.

Пет минути преди края той необяснимо опита ритна топакта с всички сила към собствената си врата, а ударът извън наказателното поле срещна гредата на Лудогорец.

В самия крат противно на логиката Елвис Ману можеше да донесе победата на родния тим, но останал очи в очи с датския вратар, той стреля неточно.