Арсенал изигра един от най-слабите си мачове от началото на сезона при загубата от Уулвърхямптън с 1:3 като гост в отложен сблъсък от Висшата лига.

"Вълците" на Нуно Еспирито Санто доказаха, че могат да победят всеки от топ 6 и вече имат победи срещу "артилеристите", Манчестър Юнайтед на два пъти, Челси, Тотнъм и Ливърпул.

Поведоха с 3:0 още на полувремето, възползвайки се от лековати грешки на съперника, който допусна втора поредна загуба в шампионата.

Резултатът бе открит от Рубен Невес в 28-та минута след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. В 37-та Мат Дохърти вкара с глава след центриране от фаул на Джони Кастро. Подредбата на гостите бе ужасна. Класиката бе оформена след нова колективна грешка в продължението на първото полувреме, а автор на гола бе Диого Жота.

Арсенал се втурна в атака през втората част, но стигна до попадение едва в 80-та минута. Сократис реализира с глава след фалцово центриране от корнер на Гранит Джака.

Лондончани остават с 66 точки на петата позиция и са само на една зад четвъртия Челси, така че шансовете за топ 4 остават живи. Уулвърхямптън направи важна стъпка в битката за седмото място. Изкачи се там с аванс от една точка спрямо осмия Уотфорд.