Кристиано Роналдо извиси ръст с два гола и вдигна Ювентус за знаменит обрат в Италия - от 0:1 до 2:1 като гост на Емполи.

Вторият гол на португалеца е в главата "шедьоври", която е доста обемиста в кариерата на Кристиано.

Домакините поведоха изненадващо в 28-ата минута с гол на Капуто, а гостите - шампиони в последните 7 години и лидери в момента без поражение, бяха сериозно притеснени.

Но след почивката Юве натисна, а и дойде помощ от познато място. Съдията Джанпаоло Калварезе реши да се намеси и даде доста дискусионна дузпа в 53-ата минута за първенеца. Роналдо стреля точно - 1:1.

20 минути преди края дойде време и за големия момент в мача. Кристиано пое топката на около 30 метра от вратата, по диагонал, леко вляво от вратата. И изстреля такава бомба, че не остави шансове на съперниковия страж.

Попадението бе феноменално и достойно да реши всеки мач.

Юве е начело с 28 точки от 30 възможни, на 7 пред преследвача Наполи.