Лудогорец е шампион на България за сезон 2018-2019.

Титлата е осма поредна за разградчани, с което продължава тоталната им хегемония в последните години.

Този път борбата за шампионския трофей бе изключително драматична и продължи до последния кръг, в който Лудогорец влезе с точка аванс пред ЦСКА.

Разградчани имаха само една задача, да спечелят домакинството си на Черно море и го сториха.

Успех с 4:1, с три гола на големия герой на вечерта Якуб Швиерчок.

В същото време в София, ЦСКА свърши своята работа, "червените" победиха Ботев (Пловдив) с 1:0, но това не бе достатъчно за първата позиция.

Победата за ЦСКА дойде в последната 90-ата минута с гол на Жоржиньо, но след последния съдийски сигнал на "Българска армия" цареше разочарованието.

Лудогорец завърши с точка аванс пред ЦСКА и ще продължи да носи званието шампион на България.

Снимка: БТА

Двубоят в Разград започна отлично за домакините.

Още в 10-ата минута Лудогорец стигна до гол. Отбеляза го Димо Бакалов с глава, но не без помощта на младия Иван Дичевски на вратата.

Това бе дебютът му в мъжкия футбол, а Черно море изненадващо бе без своите вратари, централни защитници и опитния Георги Илиев в Разград.

Голът сякаш успокои домакините, което им изигра доста лоша шега.

Прекрасна атака на Черно море доведе до шокиращ изравнителен гол. Родриго центрира, а оставеният непокрит Жоржиньо реализира.

Това събуди Лудогорец и десет минути по-късно резултатът бе 2:1. Отново нелепа грешка, този път на Андраде, от която се възползва Якуб Швиерчок, за да изведе домакините напред.

Снимка: БТА

В края на полувремето Пламен Илиев трябваше да прави решителна намеса. Мирослав Енчев бе оставен непокрит при корнер и засече от близка дистанция, но националния страж Илиев бе на висота.

По същото време в София мачът вървеше при нулево равенство.

Очаквано ЦСКА имаше игрово предимство, но те не бе толкова сериозно, колкото на феновете им се искаше.

Дори Ботев бе тимът с първите два шанса, дошли след удари на Тонев и Неделев.

В 24-ата минута Тиаго пропусна невероятна възможност, останал на 3-4 метра от вратата, но изигра ситуацията по нетипичен за него начин.

Втората част на "Българска армия" стартира доста активно и за двата тима, а Тиаго пропусна нов чудесен шанс.

Снимка: Bulphoto

В този момент за "червените" пристигнаха неприятни новини от Разфрад.

Лудогорец поведе с 3:1, а героят отново бе Якуб Швиерчок. След изпълнение на корнер, Моци свали топката към полския нападател и той бе безпощаден.

В 71-ата минута интригата около шампионската титла сякаш напълно угасна.

Лудогорец вкара четвърти гол и трети на сметката на Якуб Швиерчок. Той бе изведен от младия Доминик Янков и безпощадно прати топката във вратата.

Естествено, това помрачи настроението на "Българска армия", където резултатът продължаваше да е 0:0.

ЦСКА уцели на два пъти гредата, а няколко феноменални намеси на Даниел Кайзер спираха "червените" опити за гол.

В Разград пък мачът се доиграваше. Интрига вече нямаше и Лудогорец спокойно чакаше минутите до последната 90-ата да изтекат.

Именно в последната минута ЦСКА най-сетне проби вратата на Даниел Кайзер и поведе с 1:0, но това не бе от особено значение.

Секунди след гола на Жоржиньо, в Разград бе даден край на мача, с което бе узаконена титлата на Лудогорец.