Големи битки белязаха и другите два мача от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига.

Нашите погледи бяха основно към Швеция, където Лудогорец бе надигран и победен с 0:2 от Малмьо, но по същото време боеве се водиха в две столици - Лисабон и Берн.

И в двата сблъсъка интригата остава с пълна сила.

Бенфика победи с 2:1 ПСВ Айндховен в повторение на финал в шампионския турнир.

През 1988 г. тези съперници излъчиха първенеца на континента, като нидерландците спечелиха с дузпи.

Снощи лисабонските "орли" надиграха госта през първото полувреме и с голове на Рафа Силва и Юлиан Вайгъл поведоха с 2:0 на почивката.

Но златно попадение на поредния диамант от собствената академия на ПСВ - Коди Гакпо, върна в играта тимът от Айндховен. Реваншът ще е изключително сложен за Бенфика.

В швейцарската столица Йънг Бойс мина през тежки моменти и все пак измъкна 3:2 срещу Ференцварош. Унгарците поведоха с гол на Франк Боли в 14-ата минута, а само две по-късно Мешак Елиа изравни.

В 25-ата минута домакините останаха с 10 души, след като Хефти бе изгонен. Гостите обаче пропуснаха да поведат от дузпата, като албанският национал Узуни бе неточен, а при добавката топката влезе в мрежата, но голът бе отменен за нарушение и драмата бе пълна.

С човек по-малко Йънг Бойс се развихри, Винсент Сиеро и Улисес Гарсия дадоха убедителен наглед аванс на "младите момчета", но в края Боли вкара пак и намали.

И тук ни чака сензационен като интрига реванш пред пълните трибуните в Будапеща.

Японецът Киого Фурукаши продължи страхотния старт на сезона за Селтик като откри резултата в плейофния мач преди групите в Лига Европа срещу АЗ Алкмаар. Шотландският гранд спечели с 2:0 у дома, като второто попадение бе автогол на Тимо Лешер.