Борусия (Дортмунд) продължи с перфектното си представяне след рестарта на Бундеслигата и записа победа с 2:0 в готуването си на Волфсбург.

Така "жълточерните" се доближиха на точка зад лидера Байерн (Мюнхен), макар баварците да имат по-малко, който ще изиграят по-късно тази вечер.

Борусия обаче показва страхотна форма, а след седмица е дербито именно срещу Байерн, което може да има огромно значение в борбата за титлата.

Победата за тима от Дортмунд бе втора след рестарта на първенството и общо шеста поредна в Бундеслигата.

Гостите тотално доминираха по време на целия мач, който се проведе пред празни трибуни - гледка, с която ще трябва да свикнем в следващите месеци.

От ръководството на Волфсбург все пак се бяха постарали периодично да пускат скандирания на фенове, но и това не помогна на играчите в зелено.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Тоталният контрол на събитията от страна на Борусия обаче не даваше своето отражение в голови положения, защото гостите трудно проправяха път през домакинската защита.

В 32-ата минута обаче това се промени. Атака, псъставена от над 25 паса бе за вършена успешно от португалеца Рафаел Герейро.

Той получи пас на отлична позиция от Торген Азар, а преди топката да достигне до голмайстора, с нея се размина Ърлинг Холанд.

Може би най-дорите минути за Волфсбург бяха в началото на втората част, но "вълците" не се възползваха. Всъщност те отправиха само едни точен удар за 90 минути, като той бе от дистанция и вратарят Роман Бюрки го отрази.

Борусия също не можеше да се похвали с много удари. Всъщност тима от Дортмунд отправи само два точни изстрела, но пък вкара и двата.

Крайното 2:0 бе оформено от другият халф-бек на тима - Ашраф Хакими. Мароканецът получи отличен пас от Джейдън Санчо, навлезе в наказателното поле и реши срещата.