Елитните пловдивски тимове изиграха поредните си контроли от зимната си подготовка в Турция.

Ботев записа убедителен успех с 3:0 над казахстанския Кизилжар.

"Жълточерните" бяха по доста по-добри от съперника си, който е новак в казахстанския елит. Успехът на родният можеше да е още по-сериозен, но освен трите гола, "канарчетата" направиха доста пропуски.

Първото полувреме обаче завърши без попадения, но през второто пловдивчани се активизираха и вкараха три.

Александър Тонев откри в 56-ата минута, когато нарпави пробив по дясното крило, влезе навътре и с хубав удар не остави шансове на вратаря.

В рамките на следващите 10 минути два гола отбеляза Антонио Вутов. В първата ситуация той вкара в опразнената врата, а след това се откъсна сам срещу вратаря и технично насочи топката за 3:0.

Час по-късно, отново в Турция, своята контрола изигра и градския съперник Локомотив.

Носителят на Купата на България обаче загуби с 1:2 от словашкия Земплин Мичаловце, който заема петото място в местния елит.

Още в 10-ата минута Христос Неоцитидас изведе словаците напред след разбъркване в наказателното поле на Локомотив.

Йосип Томашевич бързо изравни с глава, докато не дойде 69-ата минута, в която Станислав Данку финтира двама бранители на пловдивчани и с красив гол донесе успеха за своя тим.