Левски и Ботев Пловдив завършиха наравно 2:2 в атрактивен мач на стадион "Георги Аспарухов" от 20-ия кръг в Първа лига.

Столичани продължават да са без загуба от подновяването на шампионата, но това е трето поредно равенство в техния актив, като те вече нямат шансове за топ 6, като са на девето място с 21 точки. Същото важи и за "канарчетата", които са 11-и със 17.

Ботев бе по-активният отбор и създаде повече голови положения, но нямаше шанса да стигне до крайния успех. Те регистрираха трети пореден мач, в който не губят от тима на Славиша Стоянович.

"Канарчетата" поведоха в 16-ата минута с бърза атака. Маркиньос намери Атанас Илиев и с левия крак нападателят разстреля вратаря Звонимир Микулич за 1:0.

Снимка: Bulphoto

В 22-ата минута Илиев имаше перфектна възможност за втори гол. Той открадна топката от Ребин Сулака и се озова очи в очи с Микулич, но стреля слабо и неточно от малък ъгъл. Малко след това и Реда Рабей пропусна, стреляйки в тялото на стража.

Левски след това заигра по-добре и Мартин Райнов не уцели вратата след удар с глава.

В 33-ата минута "сините" стигнаха до изравняване. Найджъл Робърта получи в наказателното поле, смени рязко посоката и стреля силно по диагонала за 1:1, доказвайки, че се намира в много добра форма.

Левски успя да стигне до аванс в резултата още преди почивката. Младият Мартин Петков вкара страхотно попадение в 39-ата минута със силен шут в горния ляв ъгъл на пазената от Георги Аргилашки врата.

Втората част също имаше какво да предложи. В 51-ата минута Здравко Димитров бе близо до попадение, но защитник протегна крак в последния момент.

Така се стигна до гол за Ботев в 55-ата минута. Атанас Илиев вкара за 2:2, възползвайки се от остро центриране на Реда Рабей от воле. "Жълто-черните" заслужаваха това попадение.

Те можеха да стигнат до пълен обрат в 59-ата минута, когато Маркиньос показа техника и се изправи срещу Микулич, но Патрик-Габриел Галчев се намеси и предотврати сигурен гол.

Добрата игра на пловдивчани продължи. Атанас Илиев пропусна да оформи хеттрика си в 75-ата минута. Той стреля от дъгата и се получи опасен рикошет, но Микулич показа класа и спаси.

В следващата атака и гредата спаси "сините". Мишел Еспиноса бе оставен непокрит при корнер и стреля с глава, но топката срещна напречната греда.

Левски също имаше шанс да стигне до победен гол 10 минути преди края. Центриране на Ивайло Найденов стигна до Робърта, но той не намери целта.