ЦСКА победи Ботев (Пловдив) като гост с 1:0 в среща от деветия кръг на Първа лига.

Единственото попадение вкара нападателят Али Соу в 75-та минута след много качествен пробив и удар.

Гамбиецът прекъсна скуката в Коматево, която бе обзела терена в почти целия мач. Освен това бе спряна негативна серия на "червените" на този стадион. Те нямаха победа в последните си четири мача там.

Успехът ги приближи на две точки от върха преди мачовете на лидера Лудогорец и втория Левски. Освен всичко "червените" биха без треньора си Люпко Петрович, който бе наказан и гледаше от трибуните. Представянето им обаче отново далеч не бе шампионско.

Проблемите за "канарчетата" също продължават, въпреки завръщането на звездата Тодор Неделев за този мач. Те имаха шансове през първото полувреме, но бразилският вратар на ЦСКА Бусато се представи убедително.

ЦСКА вече има 16 точки и четвърти, а Ботев остава на деветата позиция с девет пункта.

Първият добър шанс бе пред домакините и дойде в 11-та минута. Удар на Лъчезар Балтанов бе спасен без проблем от вратаря Густаво Бусато. Упражнението бе повторено и в 20-та минута, като бразилският страж направо добро впечатление с намесите си.

ЦСКА отвърна с удар по земя на Евандро в 26-та минута, който обаче бе твърде слаб и не затрудни Янко Георгиев.

Снимка: Bulphoto

В 43-та минута Бусато се намеси за трети път, а виновник бе Тодор Неделев, който отправи коварен удар по земя отдалеч.

ЦСКА владееше инициативата и през двете полувремена, но едва през второто започна да натиска по-сериозно. Али Соу и Греъм Кери отправиха неточни удари преди да падне попадението.

В 75-та минута ЦСКА удари от нищото. Али Соу вкара във втори пореден кръг, след като направи добър пробив и финт срещу резервата Филип ван Арнем, който не успя да се противопостави. Соу стреля от малък ъгъл и не остави шанс на Янко Георгиев.

В заключителните минути Ботев така и не успя да упражни по-сериозен натиск и логично загуби.