"Ботев" изглежда преодоля трудния емоционален момент на старта на сезона и с лекота победи "Септември" като гост - 2:0.

След драматичното 0:1 от "Левски" миналата седмица в първия кръг на шампионата, треньорът на пловдивчани Николай Киров изрече силни думи, а после настъпиха и промени в ръководството на "канарчетата".

Не е ясно дали това е свалило напрежението, или просто съперникът на празния стадион "Васил Левски" нямаше класата за сериозен сблъсък. "Ботев" победи само с 2:0, а можеше да вкара още поне 4-5 гола.

Домакините сами дадоха победата в ръцете на и без това видимо по-класните гости. След 28 минути без удар към двете врати, Диаби от "Септември" загуби нелепо топката като последен в отбраната, Стивън Петков я открадна, размени пасове с Васил Шопов и вкара в празната врата - 0:1.

Нападателят бе най-резултатен български футболист на Първа професионална лига за миналия сезон и сега отново сложи добър старт на сезона си в личен план.

Петков и Тодор Неделев бяха в основата на всичко интересно, а халфът пропусна куп ситуации. И все пак - Неделев реализира отблизо за 0:2 в 64-ата минута, след като Стивън Петков му пропусна триково топката.

Домакините така и не влязоха в ритъм, грешаха често и непредизвикано, с което вбесиха треньора си Николай Митов. "Септември" просто гледаше отблизо как гостите играеха и създаваха положения пред вратата им.

"Ботев" отнесе трите точки към Пловдив и вече диша по-спокойно след емоциите от изминалите седем дни.