След две години и половина пауза, родният Северозапад отново имаше свое дерби на ниво Първа лига.

В него Ботев (Враца) победи гостуващия Монтана с 2:0.

По този начин врачани постигнаха втори пореден успех в елита и се доближиха само на точка от днешния си съперник.

Това бе 14-ият мач на ниво елит между двата съперника от Северозапада, като вече Ботев и Монтана имат по 5 успеха, а 4 срещи са завършвали наравно.

Мачът се радваше на доста сериозна посещаемост предвид ограниченията заради пандемията, а двата тима играха с голяма агресия през всичките 90 минути, каквато подхожда на дерби мач.

Футболните достойнства в срещата не бях чак толкова много, като в крайна сметка домакините от Ботев успяха да изкопчат победата, макар Монтана да отправи 18 удара, но така и не успя да вкара гол.

Двубоят обаче можеше да се развие по съвсем друг начин, ако отборът на Монтана бе вкарал най-чистото си положение в 42-ата минута при резултат 0:0.

Мароканският нападател Билал Бари получи с гръб към вратата, но изобщо не разбра, че е абсолютно непокрит. Той можеше да се обърне и спокойно да вкара от няколко метра, но или никой не му подсказа, или езиковата бариера се оказа решаваща.

Той все пак отигра топката, подавайки я на Балджийски, който от границата на наказателното поле нацели страничната греда.

Минути по-късно гостите платиха за пропуска си, защото Том отправи страхотно центриране на далечната врата, а от воле Димитър Буров изведе Ботев напред.

Втората част на мача започна силно за врачани, които направиха няколко опасни атаки, а в 58-ата минута сякаш заслужено стигнаха до втори гол.

След бърза контраатака, Петър Атанасов отправи страхотен пас с външен фалц, който рядко виждаме и в големите първенства на Европа.

Този пас се превърна в асистенция, защото топката отиде в краката на Даниел Генов, който без да се колебае покачи на 2:0 с петия си гол от началото на сезона.

До края Монтана натисна в опити да се върне в мача. Гостите отправиха няколко опасни удара, но нямаха същата ефективност като своя домакин в днешната среща и трябваше да се приберат с празни ръце у дома.