Валери Божинов се завърна по най-добрия начин в родния футболен елит. Нападателят реализира в дебюта си за Ботев Враца при равенството 1:1 срещу Витоша в Бистрица.

Личеше си, че физическото му състояние още не е на оптимално ниво, но подаванията му и влиянието върху срещата бяха достатъчно добри. Изигра силни 80 минути.

490 дни след последния си гол, се разписа отново. Бившият играч на Манчестър Сити и Ювентус започна хубава атака с извеждащ пас към Петър Атанасов в 27-а минута. Нападателят му върна жеста и с прецизен удар по земя извън наказателното поле резултатът бе открит.

Снимка: БТА

Витоша обаче отвърна подобаващо в 37-а минута. Ивайло Лазаров получи добър пас от Даниел Кутев и след обръщане стреля точно за 1:1.

Като цяло първото полувреме предложи не малко голови положения и освен попаденията двата отбора изпуснаха по още два шанса.

Втората част бе малко по-спокойна, но отново имаше напрежение пред двете врати.

Бистричани изпуснаха две много изгодни голови ситуации след центрирания отдясно и удари с глава и можеше да съжаляват. Равенството ги оставя на осмата позиция в шампионата с актив от десет точки. Ботев е десети с осем пункта.