Бразилецът Марио Фернандес вкара с глава в 89-ата минута, за да спаси Русия от конфузно домакинско 0:0 срещу Казахстан в европейска квалификация.

Десният бранител на ЦСКА (Москва) донесе победата, с която руснаците на практика се класират на Евро 2020. Трудно е някой да ги измести от второто място с техните 15 точки, след като най-близките преследвачи - Кипър и Казахстан, имат по 7.

Фернандес е роден в Сао Каетано, но от 7 години играе в ЦСКА и живее в Москва. Той дебютира за Русия през 2017-а, като това бе прието първоначално с голяма съпротива в страната.

Днес обаче всички го приемат за свой, а повратен момент бе голът му срещу Хърватия на четвъртфинала на Мондиал 2018, когато спаси отбора в продълженията и прати мача в дузпи.

Там руснаците загубиха, а Марио изпусна, но никой не го обвини. Себераздаването му е сочено за пример от медии и съотборници.

В мача срещу Казахстан игра още един бразилец - вратарят Гийерме от Локомотив (Москва).

В същата група I от европейските квалификации Белгия сгази като гост Шотландия с 4:0, като водеше с три гола до 32-рата минута. И за трите асистира фантастичният Кевин де Бройне.

Белгийците са на върха в класирането с пълен актив.

Германия се измъчи в Белфаст, но с два гола след почивката пречупи Северна Ирландия - 2:0. Марсел Халщенберг и Серж Гнабри донесоха успеха, а Бундестима изпревари ирландците на върха в групата.

Холандия, която преди дни изнесе лекция на немска земя с 4:2, сега вкара четири гола и в Талин - 4:0 срещу Естония.

Словакия нанесе тежък удар в Будапеща - 2:1 над Унгария, и е по петите на лидера Хърватия в група Е. Там ще се намеси и Уелс, който е с мач по-малко, като четири отбора имат добри шансове за първите две места.

Не по-малко интересно е в група G, където втора поредна словенска победа - този път с 3:2 у дома над Израел, завърза ситуацията на върха. Голът на триумфа вкара Бенямин Вербич в добавеното време, а преди това Роман Безяк (някога играл в Лудогорец) също се разписа за домакините.