"Левски" спечли гостуването си на "Верея" от последния кръг на първенството с 2:0 и по този начин си осигури бараж за участие в Лига Европа срещу "Черно море".

В герой за столичния тим се превърна бразилецът Паулиньо, който отбеляза и двете попадения в мача.

"Левски" имаше игрово надмощие през всичките 90 минути и напълно заслужено стигна до успеха.

Атаките пред вратата на Даниел Наумов се редяха от първата минута, но младежкият национал разочароваше противниковите нападатели със страхотните си спасявания.

В началните минути се откриха някои добри ситуации пред Васил Панайотов и Ривалдиньо, но двамата не успяха да се възползват.

Снимка: БТА

В 23-та минута Давид Яблонски свали с глава към Прохазка, а ударът на словака от въздуха се отби от горната греда.

Десет минути по-късно Прохазка отново бе в центъра на събитията, но добрият му удар с глава бе спасен от Наумов.

Последваха още няколко страхотни шанса пред "Левски", но Наумов демонстрира страхотни неща под рамките на вратата и спаси удари на Панайотов, Вутов и Ривалдиньо и бе единствената причина, двата тима да се приберат на почивка при резултат 0:0.

Картинката на терена през втората част не се промени - "Левски" нападаше, а играчите на "Верея" се бяха прибрали в собствената половина.

Логичното все пак се случи в 59-та минута. Вутов подаде към Паулиньо, а техничният бразилец се измъкна от бранител и с хубав удар в далечния удар откри резултата.

Пет минути след попадението, за "сините" пристигнаха и добри новини от стадион "Българса армия", където ЦСКА поведе на "Берое", което означаваше, че третото място на "Левски" е сигурно.

Това накара тима да намали темпото, но в 71-та минута Паулиньо отново показа класа.

Бразилецът вкара за 2:0 с прецизен удар от границата на наказателното поле.

В оставащите 20 минути срещата просто се доиграваше, "Левски" имаше няколко нелоши ситуации, но нищо по-опасно.

Така за столичани предстои изключително важен бараж срещу "Черно море" на "Герена". Мачът е на 24 май от 20:30 ч.