Реал (Мадрид) постигна трудна победа над Севиля с 2:1 като домакин в среща от 20-ия кръг на Ла Лига.

"Белия балет" на Зинедин Зидан взе дербито без Серхио Рамос, Гарет Бейл и Еден Азар, а в герой се превърна бразилския халф Каземиро, който реализира и двете попадения за победителите.

Успехът е 11-и пореден за Реал срещу Севиля на "Бернабеу" в първенството и връща мадридчани на върха в класирането преди мача на Барселона.

Преди началото на двубоя Севиля направи шпалир на носителя на Суперкупат на Испания, а наказаният Серхио Рамос показа трофея на феновете.

Реал доминираше през първата част, но допусна попадение, което бе отменено. Люк де Йонг реализира с глава, но след видео разглеждане бе отсъдено нарушение на Гудел. Към края на полувремето Севиля игра по-активно в атака.

И трите попадения на "Сантяго Бернабеу" паднаха през второто полувреме. Резултатът беше открит в 57-ата минута, когато Каземиро откри резултата след фантастично двойно подаване с Лука Йович, който асистира с пета. Завършващият удар на бразилеца не бе по-малко впечатляващ..

Севиля обаче стигна до равенството в 64-ата минута. Мунир падна пред наказателното поле, но от легнало положение успя да асистира на Люк Де Йонг. Останаха сериозни съмнения, че Мунир докосва топката с ръка, но голът бе зачетен.

Това не смути "белия балет", който отново стигна до лидерството само пет минути по-късно. Каземиро вкара втория си гол, този път с глава след центриране на Лукас Васкес от десния фланг.

Победата праща поне временно Реал на първото място с 43 точки, с три пред Барселона, който предстои да домакинства на Гренада. Севиля остава четвърти с 35 точки.

В друг мач от деня Алавес победи Леванте с 1:0 като гост.