Паузата за националните тимове през септември завърши с контроли между тимовете от Северна и Южна Америка.

В най-резултатната от тях Бразилия се позабавлява и разгроми скромния тим на Ел Салвадор с 5:0.

Селесао тотално надигра своя противник на стадиона във Вашингтон, като салвадорците не успяха да отправят удар за всичките 90 минути.

Началото на петголовата самба бе дадено още в 4-та минута от звездата Неймар, който вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ричарлисон.

Именно Ричарлисон бе в прегръдките на съотборниците си 10 минути по-късно, когато удвои с брилянтен удар от границата на наказателното поле.

След половин час игра резултат беше 3:0, а автор на гола бе Филипе Коутиньо, отново с гол от дистанция.

В 50-та минута Ричарлисон подпечата страхотно си представяне с нов гол, покачвайки на 4:0, а в самия край Маркиньос оформи крайното 5:0.

В края на първата част Неймар се изложи в познатия си стил. При на практика решен двубой и тотална доминация за отбора си, той симулира за дузпа, а това му донесе и жълт картон.

В друг мач от вечерта, САЩ спечели дербито срещу Мексико с 1:0, като и двата тима бяха без играчите си от европейските първенства.

Двубоят, който се очакваше с най-голям интерес пък бе този между Колумбия и Аржентина, но двата тима направиха скучно 0:0.