Бразилия нанесе тежко поражение на Уругвай - 4:1, в световните квалификации, зона "Южна Америка".

На стадиона в Манаус бяха допуснати и хиляди фенове, което досега не се случваше на мачовете на селесао в пресявките за Мондиал 2022. Те изреваха доволно четири пъти, след като Неймар, Рафиня на два пъти и Габриел Барбоса вкараха за златистите. Луис Суарес намали на 1:3 в 77-мата минута, но Уругвай нямаше сили за нищо повече.

Това бе втора поредна разгромна загуба на тима като гост след 0:3 от Аржентина преди дни. И първият световен шампион по футбол за първи път от рунд №2 на квалификациите излезе извън четирите места, даващи директна квота за Катар догодина. Уругвай е пети с 16 т. (място за бараж), изоставащ по голова разлика от четвъртия Колумбия.

Драмата бе огромна на мача между колумбийци и еквадорци в Баранкия, където резултатът 0:0 може да ви подлъже, че е било скучно. Двата отбора изпуснаха куп положения, а в последните минути стана като холивудски филм.

В 89-ата Еквадор получи дузпа, но след близо 4-минутно гледане на ВАР, тя бе отменена заради изключително тънка засада в хода на атаката преди нарушението. Емоциите бяха горещи, стигна се до разправии.

В осмата минута на добавените Колумбия вкара топката във вратата - разписа се Йери Мина с глава, но след няколко минути на луда радост, нахлули на терена резерви, щаб, фенове и кой ли не, попадението бе отменено - също с ВАР.

Така Еквадор остана трети със 17 т., а Колумбия - четвърти с 16, но все пак пред Уругвай.

С гол на Лаутаро Мартинес с глава Аржентина победи с 1:0 Перу, а гостите изпуснаха дузпа в средата на второто полувреме. Така Меси и компания са втори с 25 точки, на 6 зад лидера Бразилия.

Тези два тима изглеждат сигурни за Мондиала, шест кръга преди края на квалификационната битка. Грандовете са и с мач по-малко, след като този между тях бе прекъснат преди месец.