Реал Мадрид се върна на победния път в Ла Лига след триумф с 2:1 при гостуването си на Елче в среща от 12-ия кръг.

С този си успех отборът на Карло Анчелоти изравни Реал Сосиедад на върха в класирането, но е с по-добра голова разлика и с мач в запас.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА>>>

В днешния ден за "белия балет" не игра Карим Бензема, който получи заслужена почивка. Отсъствието му бе компенсирано от силно представяне на бразилеца Винисиус, който вакра двете попадения за победителите. Между тях Раул Гути от домакините получи червен картон, а в края на мача Пере Мия вкара почетен гол за домакините.

Загубата оставя Елче на 14-а позиция с 10 точки.

Първият голям шанс в мача бе за Елче в 19-ата минута, когато вратарят Тибо Куртоа направи впечатляващо спасяване след удар на Лукас Бойе.

В 22-ата Реал Мадрид реализира с първата си удобна възможност. Тимът направи страхотна комбинация между Каземиро, Мариано Диас и Винисисус. Предпоследният подаде с пета към последния и бразилецът вкара с диагонален удар.

В 26-ата минута Мариано Диас се засуети сам срещу вратаря и стреля от малък ъгъл във външната страна на мрежата.

В 63-ата минута домакините останаха с десет души на терена. Раул Гути получи втори жълт, съответно червен картон, след като извърши грубо нарушение срещу Тони Кроос.

В 73-ата минута Винисиус вкара втория си гол, след като получи подаване от Лука Модрич и с техничен въртелив удар бе точен за 0:2.

В края на мача Пере Мия вкара за домакините, но това не стигна за нещо повече от минимална загуба.