Реал Мадрид спечели дербито срещу Севиля на "Сантяго Бернабеу" с 2:1 и се откъсна на върха в Ла Лига след 15-ия кръг.

"Белия балет" на Карло Анчелоти стигна до победата с фамозно попадение на Винисиус три минути преди края на редовното време. Така вече има 33 точки и води с четири на втория Атлетико, който по-рано победи Кадис с 4:1 като гост.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА >>>

Севиля поведе на "Бернабеу" с гол на Рафа Мир в началото, но допусна изравняване от Карим Бензема до края на полувремето. През второто изглеждаше, че мачът отива към равен, но тогава бележещият страхотен прогрес Винисиус избухна с красивия гол.

Така Севиля остава на четвъртата позиция с актив от 28 точки, на една зад Атлетико и Реал Сосиедад.

Първата добра възможност в мача се откри пред домакините. Карвахал получи отдясно и намери Винисиус на границата на наказателното поле. Бразилецът отправи удар, който беше неточен. В 12-ата минута гостите поведоха. Рафа Мир беше оставен непокрит на дузпата след центриране от корнер. Нападателят насочи неспасяемо топката във вратата с глава.

Само две минути по-късно Севиля можеше да вкара второ попадение. Рафа Мир стигна до топката след груба грешка на Дани Карвахал. Нападателят елиминира Куртоа и отправи удар, който Дейвид Алаба изби от голлинията. Кълбото отново се озова в Мир, но вратарят на "лос бланкос" този път се намеси и изби. В 16-ата минута мощен удар на Алаба от далечна дистанция мина опасно покрай вратата.

В 27-ата минута Бензема получи отдясно в наказателното поле и пусна успореден пас. Диего Карлос опита да изчисти, но топката попадна във Винисиус. Бразилецът отправи слаб удар, който не затрудни Боно. Три минути по-късно гредата спаси Реал. Лукас Окампос проби през центъра и отправи страхотен удар от около 15 метра, но топката срещна напречната греда.

В 32-ата минута "кралете" стигнаха до изравнителен гол. Едер Милитао получи около центъра на терена, напредна и нанесе мощен удар. Боно опита да улови, но не успя, а топката срещна гредата. Карим Бензема беше най-съобразителен и от няколко метра нямаше как да сбърка. В 36-ата минута Окампос навлезе в наказателното поле и падна след леко съприкосновение с Алаба. Главният рефер обаче прецени, че няма никакви основания да посочи бялата точка. В 45-ата минута Реал изгради отлична атака, която завърши с опасен удар на Марко Асенсио над вратата. В продължението на първата част Окампос отново беше близо до гол. Аржентинецът засече с глава остро центриране на Гонсало Монтиел, но Куртоа се справи и улови.

Първата по-добра възможност за един от двата отбора през втората част се откри пред домакините. Асенсио получи отдясно и навлезе навътре, за да отправи опасен удар от границата на наказателното поле, но над вратата.

В 70-ата минута "белите" организираха бърза контраатака. Винисиус пое топката на центъра, стигна до наказателното поле и отправи удар, който беше неточен. Пет минути при въздушно единоборство между Диего Карлос и Едуардо Камавинга, топката се удари в ръката на бразилеца. Футболистите на Реал поискаха дузпа, но такава не беше отсъдена.

"Лос бланкос" нанесоха своя удар в 87-ата минута. Тогава Винисиус получи отлично подаване от Каземиро отляво. Бразилецът овладя, със страхотен рейд навлезе навътре и с брилянтен удар в горния ляв ъгъл матира Боно за 2:1. В добавеното време на срещата Куртоа показа завиден рефлекс. Белгийският страж се намеси решително, след удар с глава от няколко метра на Томас Дилейни. Вратарят на севилци Боно се беше включил в атака и пропусна да изравни резултата, разминавайки се с топката.