Бразилецът Жуниньо стана от скамейката на резервите, за да донесе точка на Арда в Стара Загора срещу Берое - 1:1.

Нападателят вкара гол, какъвто рядко се вижда по нашите терени със снайперистки удар от въздуха, поразил далечния ъгъл на вратата на домакините от над 25 метра.

Арда си заслужи равенството с играта през второто полувреме, когато търсеше изравняването.

Домакините поведоха с гол от спорна дузпа в 29-ата минута, когато вратарят Иван Караджов се размина с топката при центриране, но не изглеждаше да е ударил и нападателя на Берое. От 11 метра Омар Камара откри, а до края на първото полувреме "зелените" имаха надмощие и търсиха решаващ втори гол.

Имаха три шанса да го постигнат, като третият бе най-чистият - в 57-мата минута Тунгара се откъсна срещу Караджов, но не успя да го преодолее и резултатът остана само 1:0.

Така дойде мигът на Жуниньо в 79-ата минута, само 18 след появата му на терена. Бразилецът вкара за първи път от февруари, но пък цената на попадението е много висока. Арда не загуби при това гостуване, след като бе претърпял поражения в предишните две поред.

Тимът от Кърджали е седми с 9 точки, постигнати от 7 изиграни мача. Берое е пети с 13, но от 9 двубоя.

Куриозно, този съперник продължава да е непреодолим за старозагорци. От влизането на Арда в елита, двата тима са се срещнали вече в пет случая, като Берое за първи път не загуби след 4 поредни поражения.

Преди мача Мартин Камбуров получи плакет за спомен от ръководителите на Берое за постижението си - с 254 гола той надмина Петър Жеков за реализатор №1 в историята на елитния ни футбол преди седмица.

Фенове на домакините пък призоваха за оставка треньора Петър Колев, който в интервюто си пред колегите от Диема спорт след края намекна за външно влияние и негативизъм около клуба.