Британските отбори си устроиха парти в четъртък вечер, което отвори вратите за масовото им преселване в елиминациите на Лига Европа.

Два от тях вече са там, а общо три тима и на теория си осигуриха място в турнира и напролет, още след четвъртия кръг на груповата фаза.

С 3:0 у дома над Партизан, Манчестър Юнайтед временно може да спре да мисли за надпреварата във втория по сила евротурнир.

Десет точки от четирите мача са достатъчни и "червените дяволи" достигнаха елиминациите.

Мейсън Гринууд вкара първото попадение, доказвайки, че на 18 години е един от големите таланти в английската игра. Това е третият му гол за сезона. Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал добавиха другите попадения и Юнайтед продължава в турнира рано-рано.

Селтик удари сладко Лацио като гост по сценарий, измислен преди 2 седмици в Глазгоу. Тогава шотландците обърнаха мача от 0:1 до 2:1 и вкараха много късен победен гол.

Сега го направиха отново - от 0:1 до 2:1, като попадението на триумфа дойде в петата минута на добавеното време - 40 секунди преди то да изтече!

Оливие Нчам вкара, направи салто и Селтик празнува лудо пред близо 8000 гостуващи фенове на "Олимпико" в Рим.

Мачът бе помрачен от сблъсъци на агитките преди и след тези 90 минути, но за отбора от Глазгоу важното е, че вече е в елиминациите. Той е недостижим с 10 точки в своята група.

За да е пълно британското парти, Рейнджърс нанесе тежък удар на двукратния шампион на Европа Порто - 2:0 на свой терен. И остава в играта за класиране.

А късният гол на Раул Хименес донесе безценно 1:0 за Уулвърхемптън над Слован с Васил Божиков и английският тим също е на точка от място в елиминациите.

Севиля е третият тим, който няма да мисли много-много за последните два кръга от групите. Испанците се класираха за пролетните рундове с 5:2 като гост на Дюделанж в Люксембург.