Джанлуиджи Буфон изпревари Паоло Малдини и вече е №1 по изиграни мачове в историята на Серия "А". Ветеранът под рамката на Ювентус започна като титуляр при победата с 4:1 в градското дерби с Торино и така измести от върха легендата на Милан.

Буфон записа мач №648 в италианския елит, докато Малдини остава втори с 647 двубоя. 42-годишният световен шампион дебютира в италианския елит с екипа на Парма през 1995 година, изигравйки 168 мача за "пармалатите" в първенството, докато за "черно-белите" от Торино има 480 в Серия "А". Всички съотборници на Джиджи имаха 648 и името му на ръкавите на екипите си.

Снимка: Getty Images/Guliver Photo

Пауло Дибала (3") и Хуан Куадрадо (29") дадоха на шампионите преднина от 2:0 още преди да бъдат изиграни 30 минути, а в 61-ата минута Кристиано Роналдо най-сетне отбеляза за Ювентус от пряк свободен удар. Португалецът така и не бе успял да вкара от фаул в предишните си 42 опита с екипа на "бианконерите".

Португалецът е първият играч на Ювентус от сезон 1960/1961 насам, който успява да вкара 25 шампионатни гола в рамките на един сезон.

Андреа Белоти вкара от дузпа за "Ил Торо" в продължението на първото полувреме. Той не бе единственият играч на Торино, отбелязал днес, като това стори и Кофи Джиджи в 87-ата минута, но в собствената си врата.

Победата увеличи разликата между Юве и Лацио на седем точки, като торинци имат 75, а римляните са с 68, но също така имат и двубой по-малко.