Смелите столичани от Херта (Берлин) се намесиха брутално в партито, планирано за старт на Бундеслигата в Мюнхен.

Байерн, който преследва осма поредна титла на Германия, не успя да победи в откриващия мач на сезона гостите - 2:2. Дузпа предотврати и по-голяма изненада, след като гостите водиха след час игра.

Всичко започна по сценарий с Роберт Левандовски в главната роля - полякът откри в 24-ата минута и даде повод за очаквания за рутинна победа.

Вместо това за 120 секунди Херта обърна резултата още до почивката.

Доди Лукебакио изравни в 34-ата, а Марко Груич, който е под наем от Ливърпул, изведе гостите напред в 36-ата. Шок на "Алианц Арена"!

В 60-ата минута ВАР отсъди, че Груич е съборил Левандовски в наказателното поле, което на първо четене не бе видяно.

Деветката на Байерн вкара от 11 метра втория си гол в мача, но до края Херта отби всички опити за победно попадение на шампиона.