Чехия повали Англия изненадващо в Прага, след като обърна от 0:1 до 2:1 голямото дерби в нашата група А за Евро 2020.

Домакините рано изоставаха, след като дузпа за нарушение срещу Рахийм Стърлинг бе реализирана от Хари Кейн (5-а минута). В деветата минута Брабец изравни след корнер, а победата донесе резервата Ондрашек в 85-ата. Англия изпусна няколко чисти положения, домакините също имаха 1-2 ситуации.

Чехите си върнаха донякъде на "трите лъва" за срамното 0:5 на "Уембли" на старта на битките в квалификациите.

Двата отбора са с по 12 точки на върха в групата, но англичаните водят заради превъзходство в преките двубои.

Това бе първа загуба за родината на футбола в какъвто и да е квалификационен мач от 10 години.

Украйна на практика е на Евро 2020 след 2:0 у дома над Литва. Цели 9 т. разделят лидера в групата от третия - Сърбия, която има три мача до края.

Португалия спечели с 3:0 у дома срещу Люксембург, а Кристиано Роналдо вкара 94-ия си гол за националния тим.

В понеделник украйнците приемат точно Кристиано и компания.

Световният шампион Франция спечели много важна победа като гост над Исландия - 1:0, като Оливие Жиру вкара от дузпа за успеха. Но "петлите" загубиха Нголо Канте, който се контузи на загрявката.

Във втори пореден мач Турция спечели с гол в последните секунди у дома. Дженк Тосун вкара в края за 1:0 над Албания, след като преди месец по такъв начин бе победена и Андора.

В понеделник идва големият мач Франция - Турция в Париж, като двата тима водят с равни точки в групата.

Андора спечели - да, спечели на футбол.

Тимът победи Молдова с 1:0 у дома, като Марк Валес вкара попадението. Това е първи успех в историята за андорците в европейски квалификации и общо едва трети в официален мач за отбора.

И - донякъде като куриоз, с тази победа Андора има три точки в квалификациите. Колкото България.