"Челси" направи голяма услуга на "Арсенал", след като победи "Бърнли" с 2:1 като гост във 34-ия кръг на Висшата лига.

Така домакините, които единственият конкурент за "артилеристите" за шестото място, остават на две точки зад тях и с мач повече.

"Челси" пък е бетониран на петата позиция и също по всяка вероятност ще играе в Лига Европа догодина.

Срещата на "Търф моор" мина под цялостна доминация на хората на Антонио Конте, които владееха инициативата в почти всичките 90 минути.

Те поведоха в 20-а минута, когато Кевин Лонг си отбеляза нелеп автогол след остро центриране на Виктор Моузес.

"Челси" продължи да е по-активният отбор , но изненадващо допусна изравняване в 64-а минута. Ашли Барнс отклони удар на Йохан Гудмундсон и прати топката във вратата на Тибо Куртоа - 1:1.

Само пет минути обаче бяха нужни на "сините", за да върнат аванса си. Отново Моузес бе в основата, като този път се разписа след центриране на бившия играч на "Рома" Емерсон.

Така "Челси" прекъсна серия от пет поредни победи на съперника, който прави най-добрия си сезон в историята на Висшата лига.

В другия мач от вечерта "Лестър" и "Саутхемптън" завършиха 0:0.