Челси разби Тотнъм с 3:0 като гост в лондонското дерби на петия кръг във Висшата лига.

Така "сините" за трети пореден път триумфираха на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" и вече в девет поредни мача нямат загуба срещу този съперник.

Поражението е второ поредно за "шпорите" след 0:3 и срещу Кристъл Палас в миналия кръг. То оставя тима на седмата позиция с актив от 9 точки, докато Челси вече е лидер с 13, колкото имат още Ливърпул и Манчестър Юнайтед.

Всички голове за Челси паднаха през второто полувреме. Резултатът бе открит от Тиаго Силва в 49-ата минута, като централният защитник се извиси над всички и вкара с глава след центриране от корнер на Маркос Алонсо.

Вторият гол падна в 57-ата минута. Далечен удар на Н'голо Канте рикошира в крака на Ерик Дайър, а след това и в страничната греда преди да влети във вратата.

Крайното 3:0 бе оформено от Антонио Рюдигер в края на срещата. Германецът получи от съотборника си в националния отбор Тимо Вернер и стреля прецизно по земя, за да прати феновете на Тотнъм към изходите на стадиона.