"Челси" победи "Арсенал" с 3:2 в първия голям мач на тазгодишния сезон във Висшата лига.

"Сините" измъкнаха победата срещу историческия съперник след голово шоу през първото полувреме, което завърши 2:2 и важен гол в заключителните минути на срещата.

"Арсенал" показа голямо израстване спрямо първия си мач срещу "Манчестър Сити" (0:2), но отново остана с празни ръце. Класата на "сините" даде резултат в хода на втората част, в която те видимо имаха превъзходство.

Така тимът на Маурисио Сари започва с две поредни победи, а този на Унай Емери вече инкасира две поражения. Настроението в двата тима занапред ще е в два коренно различни полюса.

"Челси" започна ударно. След страхотна атака на скорост Маркос Алонсо пусна успореден на вратата пас към Педро и испанецът отблизо не сгреши - 1:0 в деветата минута.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Последва опасен далечен удар на Рос Баркли, който мина над вратата. Бившият ангийски национал още няма гол за "сините".

В 19-а минута Обамеянг изпусна изключителен шанс. Той получи на перфектна позиция от Ектор Бейерин, но необяснимо прати топката над вратата. Изключителен пропуск.

"Арсенал" си плати за това. В ответната атака Алваро Мората наказа гостите с попадение след дълъг пас и ефективен финт срещу Шкодран Мустафи в 20-а минута.

В 32-а "Арсенал" отново направи престъпен пропуск, подобен на този на Обамеянг. Този път завършващия удар бе на Мхитарян. Малко преди това "артилеристите" искаха дузпа за игра с ръка на Аспиликуета.

Пет минути по-късно "Арсенал" заслужено върна един гол. Мхитарян се поправи с прецизен удар от границата на наказателното поле. Асистенцията бе на Алекс Ийоби.

"Челси" отвърна със силен шут на Мората, който бе спасен с една ръка от Петър Чех.

Импулсът в играта на гостите им донесе равенство четири минути преди почивката. С остро центриране Мхитарян подаде на Ийоби и последният изравни за 2:2.

Малко след това Обамеянг от непосредствена близост пропусна да направи обрата пълен още преди почивката. Най-добрата новина за "Челси" бе, че тя дойде.

Първата добра възможност през втората част обаче бе за "сините". Силен диагонален удар на Баркли по земя бе париран от Чех.

Втората част също бе атрактивна, но положенията за гол бяха по-малко. В първата му половина "Челси" бе по-силният отбор, но след това "артилеристите" бавно взеха инициативата.

В 81-а минута обаче "Челси" удари. Маркос Алонсо реализира след груба грешка на Лаказет. Попадението дойде след асистенция на резервата Еден Азар.

Дори след гола домакините продължиха да натискат и резервите Азар и Жиру на два пъти пропусна да се разпишат.

В самия край удар на Аарън Рамзи мина на сантиметри над гредата. "Арсенал" се размина с точката, но като цяло "Челси" заслужи успеха.