Челси пропусна да се възползва от грешките на своите конкуренти и завърши наравно 2:2 с Бърнли у дома.

"Сините" от Лондон все пак взеха с точка повече от Тотнъм, Арсенал и Манчестър Юнайтед през този кръг, в ожесточената борба за Шампионска лига.

Тези точки обаче трябваше да са три и това нямаше да е незаслужено, а грешната стъпка може да се окаже фатална в края на сезона, който не е никак далеч.

Тотнъм и Челси имат по 67 точки, Арсенал 66, а Юнайтед 64. Проблемът за "сините" е, че са с мач повече, именно равенството срещу Бърнли.

Домакините имаха тотално игрово надмощие през целия мач и определено търсеха успеха до последните му секунди, но вихреното начало им изигра лоша шега.

Още в осмата минута Джеф Хендрик изведе гостите напред. Той се възползва от лошо изчистена топка след корнер и със страхотно воле я прати във вратата.

Отговорът на "сините" не закъсня. Лофтъс-Чийк спечели около 50 метра със страхотен пробив и подаде към Азар. Серията от финтове на белгиеца матираха отбраната на гостите, той подаде към Канте и французинът вкара безпроблемно, оставен непокрит около точката за дузпа.

Минута по-късно обратът бе факт. Азпиликуета и Игуаин взаимодействаха отлично и аржентинският нападател изпрати топката неспасяемо във вратата с мощен снаряд.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Челси тъкмо вкара двубоя в желания от тях сценарий, когато гостите шокираха "Стамфорд Бридж" за втори път.

В типично за гостите статично положение, топката бе отклонена на два пъти с глава, за да стигне до Ашли Барнс, който я насочи във вратата за 2:2.

До края Челси владееше инициативата и прекара почти цялото второ полувреме в половината на Бърнли, но така и не успя да стигне до гол.

Дори положенията на "сините" не бяха от най-чистите, а това означаваше провал за Челси по пътя към топ 4.