Челси напълно надигра и обезличи Арсенал в лондонско дерби, като го победи с 2:0 на неговия стадион. Превъзходството на шампиона на Европа бе тотално и е чудо как домакините не отнесоха загуба с повече голове.

Ромелу Лукаку се завърна като титуляр в синия екип на Челси 10 години, след като напусна клуба, който му даде път в големия футбол. Белгиецът с лекота се справяше с отбраната на съперника и в 15-ата минута откри след асистенция на Рис Джеймс.

Ромелу е най-скъпият футболист в историята с над 300 милиона евро, дадени за него от различни отбори за трансфери.

Ако денят се познава от сутринта, един много силен и без това тим на "сините" ще стане направо смъртоносен с него на върха на атаката.

Джеймс сам вкара второто попадение в 35-ата минута, а после Челси имаше куп шансове за още. Лукаку удари греда отблизо, а гостите отправиха общо 24 удара срещу скромните 6 на Арсенал.

В края на първото полувреме за десетина минути играта се изравни, а домакините се хвърлиха в търсене на нещо от мача. Това бяха най-силните им мигове и Арсенал можеше да получи дузпа за нарушение срещу Габриел Мартинели, но ВАР реши, че няма основания за такова.

Първенецът на Европа е лидер във Висшата лига с 6 т. от 2 мача и голова разлика 5-0, равен с Ливърпул, който също е спечелил пълен актив и има точно същата голова разлика.

Брайтън е третият състав с 6 т. от два кръга.

Арсенал е предпоследен, няма точка и е с голов баланс -4. Само Норич с минус 8 е по-назад в класирането.