Отборите на Челси и Валенсия са големите печеливши от завързаната Група "H" в Шампионска лига.

Домакините от "Стамфорд Бридж" се нуждаеха от задължителна победа срещу последния Лил, за да се класират на осминафиналите и я постигнаха много трудно.

Те поведоха до полувремето с 2:0 след попадения на Тами Ейбрахам и Сесар Аспиликуета, а през втората част бившият им играч Лоик Реми върна едно попадение за гостите.

Отборът на Франк Лампард оцеля в края срещу набезите на Лил и се класира за елиминациите като втори в групата.

Първи е тимът на Валенсия, който постигна знаменита победа с 1:0 при гостуването си на силния Аякс.

Снимка: AP/БТА

Единственото попадение вкара Родриго Морено в 24-та минута, а в края на мача Габриел Паулиста получи червен картон и ще пропусне първия осминафинален сблъсък на "прилепите".

Разочарованието е голямо за Аякс, който впечатли през миналата година стигайки до полуфинал, но през тази ще се задоволи с Лига Европа.

В група "G" имаше интрига дали Лион или Зенит ще се класира. Бенфика обаче я уби с категорична победа над руснаците в Португалия с 3:0. И трите попадения паднаха през второто полувреме, а червен картон на Дъглас Сантош улесни задачата на "орлите".

В другия мач Лион стигна до скъпоценно равенство 2:2 при домакинството си на вече класирания РБ Лайпциг. Гол на звездата Мемфис Депай в 82-та минута осигури спокойствието на "хлапетата", които също отиват на осминафинал.

След голямата въртележка в последния кръг в крайна сметка в Лига Европа отива Бенфика, а Зенит в духа на наказанията срещу Русия остава с празни ръце.